KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636455
*
nr 1363 6455
Brita af Klercker
(1906-2001), Sverige
Oljemålning, Signerad, Paris, Olja på duk, 32x40cm
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2020
kl 18:27:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 13:06:42
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Brita af Klercker
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Läs mer om Brita af Klercker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita af klercker europa frankrike fransk franska franskt olja olja på duk oljemålning oljemålningar paris svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Brita af Klercker
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Läs mer om Brita af Klercker
nr 1363 6455
Brita af Klercker
(1906-2001), Sverige
Oljemålning, Signerad, Paris, Olja på duk, 32x40cm
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/11 13:06:42 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Brita af Klercker
Brita af Klercker, svensk mÃ¥lare född 1906, död 2001.Läs mer om Brita af Klercker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita af klercker europa frankrike fransk franska franskt olja olja på duk oljemålning oljemålningar paris svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



